Življenjepis

natasa-sedej-cv-imageSelektivne in samostojne razstave

2003
– Keramika Sisak 1700, Međunarodna Humanitarna izložba umjetničke keramike Sisak, Hrvatska
– Keramično delo meseca, Marija Snežna, Piran
2004
– Keramika v Sloveniji 1964-2004, Grad Podsreda, Podsreda
– Keramika v Sloveniji 1964-2004, Narodni muzej Slovenije, Ljubljana
– 5. mednarodni Ex-tempore keramike, Obalne Galerije- Studio Galerija Gasspar, Piran
– 1. slovenski bienale keramike 2004: Na svoji zemlji, Predjamski grad, Predjama
– Delo meseca, Lišajnica, Kompas Postojna, Postojna
2005
– 6. mednarodni ex-tempore keramike Piran 2006, Obalne Galerije-Studio Galerija Gasspar,Piran
– 9. slovenska kiparska razstava Oko in duh, Zgodovinski atrij Magistrat, Ljubljana
– Bienal Internacional del Mosaico Contemporaneo, Buenosaires, Argentina
– Razstava nagrajenih avtorjev 1. bienala slovenske keramike, Predjamski grad, Predjama
– Razstava slovenske keramike in posodja, Zgodovinski atrij, Magistrat, Ljubljana
2006
– 10. slovenska kiparska razstava Sublimno v kiparstvu, Zgodovinski atrij Magistrata, Ljubljana
– Fotografija leta Emzin 2006, Cankarjev dom, Ljubljana
– Keramika na Magistratu 2006, Zgodovinski atrij Magistrata, Ljubljana
2007
– Razstava 12. medjunarodne kolonije umetničke keramike Zlakusa 2007, Gradska galerija Užice, Srbija
– 8. mednarodni ex-tempore keramike Piran 2008, Obalne Galerije- Studio Galerija Gasspar, Piran
– Keramika v Magistratu 2007, atrij Magistrata, Ljubljana
– 2. slovenski bienale keramike 2007: Zemlja+nebo, Avla Inštituta SAZU, Postojna
– Razstava nagrajencev 2. slovenskega bienala keramike Zemlja+nebo, Predjamski grad, Predjama
2008
– 28th Concursos Internacional de Ceramica 2008, Museu de Ceramica de l’Alcora, Španija
– 12. slovenska kiparska razstava Figura kot kip, kip kot figura, atrij Magistrata, Ljubljana
– 9. mednarodni ex-tempore keramike Piran 2008, Obalne Galerije – Studio Galerija Gasspar, Piran
– Nagrajenci 8. mednarodnega ex-tempora keramike Piran 2007, Galerija Hermana Pečariča Piran
– Razstava 8. medjunarodne likovne kolonije Rafailovići 2008, Črna gora
– Razstava Keramične skulpture Nataše Sedej in Nike Stupica, Galerija Hermana Pečariča, Piran
– 15. beogradska Mini art scena, Galerija ULUPUDS Singidunum, Beograd, Srbija
2009
– Od tradicionalne do moderne keramike, Grasslov stolp, Slovenska Bistrica
– Dizajniranje reciklaže 4, Prilozi za eko stil, Galerija ULUPUDUS Singidunum,Beograd, Srbija
– The 5th World Ceramic Biennale 2009 Korea (CEBIKO), Icheon World Ceramic Center, Koreja
– Ceramica Multiplex 09, 3. Međunarodni festival postmoderne keramike, Gradski muzej, Varaždin, Hrvatska
– Mednarodni trienale keramike Unicum 09, Narodni muzej Ljubljana
– Keramika v konceptu 4, Galerija Božidar Jakac – Lapidarij, Kostanjevica na Krki
– V vrtincu evropskih vrednot, 13. Slovenska kiparska razstava, Ljubljanski Magistrat, Ljubljana
– V vrtincu evropskih vrednot, 13. Slovenska kiparska razstava , Kosovelov dom, Sežana
– At the Moment, 06. International Keramik Biennale 2009 der Stadt Kapfenberg, Galeriedes KUlturZentrum, Kapfenberg, Avstrija
– Razstava 7. medjunarodne likovne kolonije Rafailovići 2009, Črna Gora
2010
– Keramika v Magistratu 2010, Ljubljanski Magistrat, Ljubljana
– Knjižni spomeniki, 14. slovenska kiparska razstava, Ljubljanski Magistrat, Ljubljana
– Knjižni spomeniki, 14. slovenska kiparska razstava, Kosovelov dom, Sežana
– At the Moment, traveled exhibition – Keramikmuseum Westerwald in Hohr-Grenzhausen, Nemčija
– 11. Mednarodni ex-tempore keramike Piran 2010, Galerija Hermana Pečariča, Piran
– Čudesni art dučan, 17. beogradska Mini art scena, Galerija ULUPUDS Singidunum, Beograd, Srbija
2011
– Povabilo na »Micro Natura«, XVIII. beograjska mini art scena, Galerija Singidunum, Beograd, Srbija
2012
– Selekcija na » 2. mednarodni trienale keramike Unicum 2012, Betnava, Maribor, priznanje Unicum 2012 a umetniško delo »Ona potuje astralno«
– Selekcija na razstavo »Od tradicionalne do sodobne keramike«, Grasslov stolp, Slovenska Bistrica, Slovenija
– Selekcija na X. mednarodno razstavo WOMEN PAINTERS 2012, Centar za kulturo, Majdanpek, Srbija
– Mednarodna razstava »Keramika na Obirski«, Ljubljana
– Razstava slovenskih keramikov in lončarjev, »Keramika na Magistratu 2012« , Magistrat, Ljubljana
– Selekcija na the 2. mednarodno razstavo Maske, Gradska Galerija Krapina, Krapina, Hrvaška
– Povabilo na «Micro Urban«, XIX. beograjska mini art scena, Galerija Singidunum, Beograd, Srbija
2013
– Selekcija na XVI. mednarodno razstavo Miniature, ULSZ, Zaprešić, Hrvaška
– Selekcija na XI. mednarodno razstavo Women painters 2013, Centar za kulturo, Majdanpek, Srbija
– Selekcija na 3. mednarodno razstavo Maske, Gradska Galerija Krapina, Krapina, Hrvaška
– Selekcija na III. mednarodno razstavo Fȇte Picasso SmallArtObjects: »In movement« 2013, Vallauris, France
– Uvrstitev na na Kiparsko razstavo »Struktura in oblika«, Likovna galerija ZKDL, Ljubljana
– Selekcija na Cluj International Ceramics Biennale (CICB 2013)

2014

– Uvrstitev na “Mednarodni  Ex tempore Piran 2014“, Galerija Hermana Pečariča, Piran

– “Keramika na Magistratu 2014, pregledna razstava Društva keramikov in lončarjev Slovenije, Zgodovinski atrij Mestne hiše, Ljubljana

– »Mednarodna zbirka keramike Trienala Unicum«, Koroška galerija likovnih umetnosti,  Slovenj Gradec, Slovenija

2015

– Uvrstitev na “59° Concorso Internazionale della Ceramica d´Arte  Contemporanea “Premio Faenza”; Museo  Internazionale delle Ceramiche, Faenza, Italija

– Uvrstitev na “16. mednarodni Ex-Tempore keramike 2015”,  Galerija Hermana Pečariča, Piran, Slovenija

– Uvrstitev  na  III. mednarodni trienale keramike Unicum 2015”, Narodni muzej- Metelkova, Ljubljana, Slovenija

– Uvrstitev na»XVIII. Međunarodna izložba Minijatura«,ULSZ Vršilnica, Novi Dvori, Zaprešić, Hrvaška-

-“Uvrstitev na  mednarodno razstavo”Od tradicionalne do sodobne keramike – Zgodba o skledi”, Galerija Grasslov stolp, Slovenska Bistrica, Slovenija

– Uvrstitev na “2nd edition Cluj International Ceramics Biennale” (CICB 2015), Museum of Art Cluj-Napoca, Romania

– 13. mednarodna razstava “Keramika na Obirski”, Ljubljana, Slovenija

– “Emona 2000” – Keramika na Magistratu 2015;  pregledna razstava Društva keramikov in lončarjev Slovenije, Zgodovinski atrij Mestne hiše,          Ljubljana

– “Mednarodna zbirka keramike Trienala Unicum”, Koroška galerija likovnih umetnosti,  Slovenj Gradec, Slovenija

– “CICB 2013 Exhibition Selected work from the 2013 edition”, UAP Gallery, Piaţa Mare Square, Sibiu, Romunija

2016

– Uvrstitev na”Sedmo izdanje  Međunarodnog festivala posvećenog  trodimenzionalnoj umetnosti u Evropi, Priroda  kao material za skulpturu”,   Galerija Suluj,  Beograd, Srbija

-“18. Međunarodna izložba minijatura”, Akademija likovnih umjetnosti, Sarajevo, Bosna

– Uvrstitev na Exposición Internacional de Arte Contemporáneo “Ofrendas a la Pachama”, Museo de Arte Conteporáneo, Plaza Kusipata, Cusco, Perú

– Uvrstitev na “Zagreb Ex-Tempore 2016”, Galerija Zvonimir, Zagreb, Hrvatska, (Decklaration of Excellence/Priznanje odličnosti)

 – Uvrstitev na«MIKS 16 – međunarodna izložba keramike i stakla«, Zagrebački velesajam, Zagreb, Hrvatska, (Diploma o udeležbi)

– “Zeleno –  Keramika na Magistratu 16”; pregledna razstava Društva keramikov in lončarjev Slovenije, Zgodovinski atrij Mestne hiše, Ljubljana

–  Skupinska instalacija “Tudi lastovke so migrantke”,  Hrušica, Slovenija

– “Mednarodni Ex-Tempore keramike 2000-2015”; keramika iz zbirke Obalnih galerij Piran, Galerija Herman Pečarič,  Piran, Slovenija

– Razstava keramične kolonije “Majolka”, Hiša keramike, Kamnik, Slovenija

 

Nagrade in priznanja

2000
– 2. nagrada, za kratki film »Ona je Eva«, 5. festival neodvisnega filma in videa Slovenije, Ljubljana
2004
– Priznanje, 1. bienale slovenske keramike Na svoji zemlji 2004, Predjamski grad, Predjama
2007
– 1. nagrada, 2. bienale slovenske keramike Nebo in zemlja 2007, Postojna
– Nagrada za najbolj izvirno delo, 8. mednarodni ex-tempore keramike Piran 2007, Obalne Galerije Piran
2008
– 2. nagrada »Prize L’Alcalaten«, 28th Concursos Internacional de Ceramica 2008; Museu de Ceramica de l’Alcora, l’Alcora, Španija
2009
– Priznanje, The 5th World Ceramic Biennale 2009 Korea (CEBIKO), Icheon World Ceramic Center, Koreja
2012
– Priznanje Unicum 2012 za »Ona potuje astralno»; 2. mednarodni trienale keramike Unicum 2012, ZDSLU, Betnava, Maribor, Slovenija
2013
– Priznanje, kiparska razstava »Oblika in struktura, Likovna galerija ZKDL, Ljubljana, za delo «Njena neznosno lahka prtljaga«

2016

Nagrada Društva keramikov in lončarjev Slovenije za leto 2016”

-“Declaration of Excellence /Priznanje odličnosti” na mednarodni razstavi “Zagreb Ex-Tempore 2016” za kiparsko delo »Valilnica sanj«,  Hrvaška

Dela v javnih zbirkah

2002
– Galerija Grad Slovenska Bistrica; Zavod za kulturo Slovenska Bistrica
2005
– Museo Internacional de Ceramica Contemporanea, Buenos Aires, Argentina
2007
– Obalne galerije Piran, Piran, Slovenija
– Gradska Galerija Užice, Užice, Srbija
2008
– Museu de Ceramica de l’Alcora, Španija
2009
– World Ceramic Exposition Fundation (WOCEF), Icheon, Koreja
2012
– Mednarodna zbirka keramike Unicum, Umetniška galerija Slovenj Gradec, Slovenija

2013

– Fete Picasso, A.I.R. Vallauris, Francija, kiparsko delo “Playfulness”

– Museum of Contemporay Ceramics, Cluj-Napoca, Romunija, kiparsko delo “Great Simlicity of Chaos”

2016

– Museo de Arte Contemporanea del Cusco, Peru, kiparsko delo “Gracias Sol”

– Cluj-Napoca Museum of Art, Romunija, kiparsko delo “Vessel for Sorrow”

 

Umetniške kolonije

2007
– 12. medjunarodne kolonije umetničke keramike Zlakusa 2007, Srbija
2008
– 7. medjunarodna likovna kolonija Rafailovići 2009, Črna Gora
2009
– 8. Medjunarodna likovna kolonija Rafailovići 2009, Črna Gora

Projekti

1997-2010
– Mednarodna poletna šola keramike, sooavtorica in sokoordinatorka projekta
2007
– 2. Bienale slovenske keramike Zemlja +nebo 2007, soavtorica in sokoordinatorka projekta
2007, 2008, 2009, 2010
– Študijski krožki, mentoriranje in vodenje
2007
– Beremo in vizualiziramo z Društvom keramikov Gaja Postojna, avtorski koncept in mentoriranje
2007, 2008, 2009, 2010
– Glinca, idejna zasnova, avtorski koncept in mentoriranje
2007, 2008, 2009, 2010
– Ustvarjalne delavnice za otroke, odrasle, upokojence in starostnike; mentoriranje
2011- 2013
– Mednarodna poletna šola keramike Hrušica, sooavtorica in sokoordinatorka projekta
2011, 2012, 2013
– Kreativna šola keramike Glinca, idejna zasnova, avtorski koncept in mentoriranje
2011
– Študijski krožek »Spomladanske skodelice« , avtorski koncept, koordinacija in mentoriranje
2011
– Idejna zasnova in produkcija razstave »Obredne posode«, študentov Glince, Galerija Stolp, Štanjel,
2012
– Razstava Kreativne šole keramike Glinca«Obredne posode«; Galerija Lična hiša, Ajdovščina

Udeležbe

2008
– XXVII Feria de Ceramica de Ponferrada, Španija

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn